Ранок п’ятниці, 13 жовтня, на горішньоплавнівських підприємствах «Кокет» та «Фламінго Текстиль» почався з візиту в їх офіси десятків співробітників Полтавської обласної прокуратури спільно з працівниками поліції. Зазначимо, що обшук здійснювали не лише на підприємствах та в транспортних засобах, а й навіть у приватному будинку, намагаючись знайти участь в контрабандних схемах, в результаті чого, знайшовши лише неповнолітніх дітей.

Офіційна причина візиту – ухвала Київського районного суду м.Полтави. За версією правоохоронців, обшук в офісах підприємств був необхідний в зв’язку з досудовим розслідуванням кримінального провадження за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.5 ст.27 та ч.3 ст.212 Кримінального кодексу України (пособництво в ухилянні від сплати податків в особливо великих розмірах) щодо групи компаній торгової марки «Тіко».

У ТОВ «Кокет» та ПП «Фламінго Текстиль» заявили, що за підсумками обшуку вилучили фінансово-господарську документацію та комп’ютерну техніку, цим самим створивши суттєві перешкоди в подальшій роботі на даних підприємствах.

При чому тут ТОВ «Кокет» та ПП «Фламінго Текстиль»?

Після приходу, у 2014 році, «нової» влади в Україну, місто Комсомольськ (нині Горішні Плавні), як виробничий центр з трикотажної промисловості стало наповнюватися контрабандним полотном, обсяги якого почали постійно наростати.

Зауважимо, лише ТОВ «Кокет» постійно розмитнюється на митниці Горішніх Плавнів.

ТОВ «Кокет» було сплачено податків на загальну суму:

2013 рік – 7 млн 951 тис 502 грн (по курсу 8 дол/грн. це 994 тис. дол.)

2014 рік – 10 млн 306 тис грн (по курсу 12,50 дол/грн. це 824,500 тис. дол.)

2015 рік – 7 млн 036 тис грн (по курсу 21,20 дол/грн. це 335 тис. дол.)

2016 рік — 6 млн грн (по курсу 25,8 дол/грн. це 232,5 тис. дол.)

Більше з підприємців міста ніхто не розмитнюється і звісно ж, при ввозі полотна, суб’єкти господарської діяльності, в обхід митниці, відповідно без сплати податків, мита й зборів,  використовують «сірі» схеми нелегального ввезення до міста з Харкова, Сум, Одеси і т.д.

«Сірі» схеми набагато вигідніші ніж офіційні, вони спричинили ТОВ «Кокет» та ПП «Фламінго-Текстиль» значний спад обсягу доходу (це видно з сплачених податків по роках наведених вище) та скорочення робочих місць на підприємствах. Тому ТОВ «Кокет» стало не конкурентоспроможним.

Враховуючи це, керівником ТОВ «Кокет» Миколою Завалій, протягом 2015 року, було направлено звернення до Президента України, Кабінету Міністрів України, Генеральної Прокуратури України, Служби безпеки України, Державної фіскальної служби та бізнес-омбудсмена. В результаті, були отримані формальні відповіді, згідно з якими, зазначені органи не побачили існування контрабандних схем ввезення полотна на територію міста.

Як бачимо з ситуації, що склалася, через 2 роки, прийшли з обшуком до тих, хто звертався, а саме ТОВ «Кокет» та ПП «Фламінго Текстиль», пов’язуючи діяльність підприємців-контрабандистів, що є абсурдним та не логічним. Оскільки при наявності умислу, навіщо потрібно було б писати в відповідні органи?

Зауважимо, що діяльність ТОВ «Кокет» та ПП «Фламінго Текстиль» прозора та чесна, що діє в повній відповідності з українським законодавством.

Наразі, Микола Вікторович Завалій є засновником та директором ГО «Футбольний клуб «Фламінго», ГО «Запорука (За порядок в Україні)», Політичної партії «Запорука (За порядок в Україні)», ТОВ «Кокет».

На думку керівництва, дані дії з боку правоохоронних органів йдуть всупереч з політикою і зусиллями уряду України щодо чесного і прозорого ведення бізнесу, залучення інвестицій в економіку країни.

Цікаво, чому таку увага привернули до себе ТОВ «Кокет» та ПП «Фламінго Текстиль»? Адже як відомо, діяльність зазначених підприємств полягає не в використанні надр, не в розпилюванні бюджету, а тим паче не в роботі з ділками, які займаються контрабандою…

ТОВ «Кокет» та ПП «Фламінго Текстиль» обурені такими діями правоохоронних органів, які своїми вчинками намагаються «заспокоїти» підприємця Завалій Миколу Вікторовича, який не має наміру закривати очі або брати участь в «кришуванні» контрабандного бізнесу.

ТОВ «Кокет» не ухиляється від сплати податків, тому оприлюднює інформацію своєї роботи прозоро, а чи готові інші підприємці показати обсяги своїх податків та підтвердити це документально?

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *