Питання роздержавлення друкованих ЗМІ, тобто виведення зі складу засновників і співзасновників комунальних і державних друкованих ЗМІ органів державної влади та органів місцевого самоврядування, вже не один рік залишається вельми актуальним у Горішніх Плавнях.

Головний акцент робиться на тому, що незалежні друковані видання, які не фінансуються державою, є нормальною світовою і європейською практикою, тож звільнення українських ЗМІ від впливу та контролю держави є необхідною умовою для утвердження в нашій країні демократичних цінностей.

Але міська влада Горішніх Плавнів так не вважає, тому 20 вересня 2016 року під час пленарного засідання було вирішено передбачити кошти на фінансову підтримку КП «Редакція міської газети «Громадська думка» на 2017 рік, а саме:
— на діяльність редакції газети «Громадська думка» — 610 тис. грн;
— на діяльність міського радіомовлення – 208 тис. грн.

Нагадаємо, що у міському бюджеті на 2016 рік передбачили кошти на фінансову підтримку КП «Редакція міської газети «Громадська думка»:
— на діяльність редакції газети «Громадська думка» — 612 тис. грн;
— на діяльність міського радіомовлення – 210 тис. грн.

Зазначимо, що в Україні набув чинності Закон «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації» з пропозиціями президента України Верховна Рада прийняла 24 грудня. За відповідний законопроект № 1123 за основу і в цілому проголосували 260 народних депутатів. Закон набув чинності з 1 січня 2016 року. Даний законопроект отримав схвальний відгук від міжнародних експертів та був рекомендований Комітетом свободи слова та інформаційної політики. Водночас законопроект загалом підтримує Національна спілка журналістів України.

Друковані комунальні ЗМІ — вагомий вантаж на плечах місцевих бюджетів. Однак багатьом органам місцевого самоврядування бюджетних грошей на утримання таких ЗМІ не шкода — ну а де ще про себе чиновники зможуть читати тільки хорошу інформацію?
Не можна випускати в світ газети, де тільки хороша інформація про чиновників. Завдання місцевої влади забезпечувати нормальну життєдіяльність для своєї громади на своїй території. Платити за виробництво контенту в муніципальному ЗМІ — ну це вже ніяк не завдання, які мають вирішуватися за рахунок платників податків. Принаймні, зараз не той час, щоб на це витрачалися бюджетні суми з кількома нулями.

Залишається питання — навіщо державі фінансувати державні ЗМІ, якщо вони не є прибутковими?

Пропонуємо переглянути думку мешканців Горішніх Плавнях у соціальних мережах стосовно фінансування редакції газети «Громадська думка» та міського радіомовлення.

 

b504jwc3c8y

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *